امروز: پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰ - - Thursday, 5 August , 2021
بانک پاسارگاد
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 14 ژوئن 2021 | کد خبر : 47379
 • شعار سال: نامزد انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه براساس قانون برنامه ششم توسعه دولت می‌بایست ۱۰ درصد جمعیت حاشیه نشینی شهر‌ها را کاهش دهد، گفت: متاسفانه این طرح از برنامه عقب بوده و ...

  حاشیه نشینی شهر‌ها، تکلیفی که مغفول مانده است

  شعار سال: نامزد انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی استان تهران با اشاره به اینکه براساس قانون برنامه ششم توسعه دولت می‌بایست ۱۰ درصد جمعیت حاشیه نشینی شهر‌ها را کاهش دهد، گفت: متاسفانه این طرح از برنامه عقب بوده و مغفول واقع شده است.
  سید رسول موسوی چوبه در این باره افزود: در دی ماه سال ۹۵ نمایندگان مجلس دولت را مکلف به برنامه ریزی برای ساماندهی و کاهش ۱۰ درصدی جمعیت حاشیه نشین شهر‌ها کردند.
  وی ادامه داد: در بند ب ماده ۹۵ لایحه دولت مکلف است به منظور پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی، نسبت به تهیه طرح جامع کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی با اولویت اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، کودکان کار و مفاسد اخلاقی مشتمل بر محور‌های ذیل اقدام کند به گونه‌ای که آسیب‌های اجتماعی در انتهای برنامه به ۲۵% میزان کنونی کاهش یابد.

  حاشیه نشینی شهر‌ها، تکلیفی که مغفول مانده است

  نامزد انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی استان تهران اظهارداشت: شناسایی نقاط آسیب‌خیز و بحران‌زای اجتماعی در بافت شهری و حاشیه شهر‌ها و تمرکز بخشیدن حمایت‌های اجتماعی، خدمات بهداشتی ـ درمانی، مددکاری، بهبود کیفیت زندگی ساکنان سکونت‌گاه‌های غیررسمی و ترویج مهاجرت معکوس از طریق آمایش سرزمین، برنامه‌ریزی برای مدیریت و توزیع متناسب فعالیت، جمعیت و مهاجرت در کشور و ممانعت از توسعه حاشیه نشینی با رویکرد تقویت مبادی مهاجرت، از عمده موضوعاتی بود که در این بند گنجانده شده و می‌بایست سالانه ۱۰‌درصد نسبت به ساماندهی مناطق و کاهش جمعیت حاشیه‌نشینی اقدام شود.

  خبر جدید  حتی اگر فاجعه هواپیما هم نبود، بدلایل زیر ربیعی باید استیضاح می شدید

  موسوی چوبه خاطر نشان کرد: براساس گزارش دیوان محاسبات کشور از عملکرد قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور اعلام کرد تنها ۳۵ درصد احکام این برنامه کامل تحقق پیدا کرده است و در ۶۵ درصد احکام، اهداف قانون گذار محقق نشده است.

  وی با اشاره به اینکه باید عدم تحقق قانون برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد گفت:ضعف برنامه‌های کلان در زمینه آمایش سرزمین و مدیریت فعالیت و سکونت در سطح ملی، عدم تدوین برنامه‌ای جامع و فراگیر در زمینه سکونتگاه‌های غیررسمی در کشور و عدم وجود مدیریت یکپارچه شهری و بخشی عمل نمودن دستگاه‌ها و عدم حس مالکیت مسئولین ذینفع نسبت به طرح‌ها برخی از اولویت‌های موضوع حاشیه نشینی است.
  نامزد انتخابات میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی استان تهران همچنین ضعف همکاری دستگاه‌های محلی و ملی عدم وجود ظرفیت لازم در دستگاه‌های محلی و تغییر سریع مدیران محلی، بخشی عمل کردن دستگاه‌های مدیریت شهری و عدم همکاری بین بخشی در اجرای برنامه‌ها و بازنگری قوانین را از دیگر اولویت‌های موضوع حاشیه نشینی شهر‌ها برشمرد.
  موسوی چوبه اضافه کرد: امیدوارم با ارزیابی دقیق و شناسایی مجموعه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌ها و تحلیل پیامد‌های ناشی از این موارد در عمل، با توجه به زمینه‌های اجتماعی، زمینه اصلاح اشکالات و اتخاذ سیاست‌های کاراتر بر مبنای هر آنچه تاکنون پی گرفته شد، فراهم شود.
  اختصاصی پایگاه تحلیلی خبری شعار سال

 • برچسب ها : , , , ,

 • نظرات کاربران در "حاشیه نشینی شهر‌ها، تکلیفی که مغفول مانده است"