امروز: پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰ - - Thursday, 5 August , 2021
بانک پاسارگاد
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه 1 دسامبر 2018 | کد خبر : 18931
 • محبوب حیدری روز شنبه در بیله سوار مغان افزود: مطالعات این طرح توسط مشاور شروع شده و قرار است تمامی منطقه مغان از جمله شهرستان بیله سوار را تحت پوشش قرار دهد. وی بیان کرد: ...

  راه آهن اردییل – پارس آباد با فایناس داخلی ساخته می شود

  محبوب حیدری روز شنبه در بیله سوار مغان افزود: مطالعات این طرح توسط مشاور شروع شده و قرار است تمامی منطقه مغان از جمله شهرستان بیله سوار را تحت پوشش قرار دهد.
  وی بیان کرد: نقطه اتصال این خط راه آهن به جمهوری آذربایجان در حال رایزنی با کشور همسایه بوده و با مطالعات کارشناسی تعیین خواهد شد.
  او اظهار داشت: همچنین در حال رایزنی با قرارگاه خاتم الانبیا هستیم تا در این پروژه مهم مشارکت داشته باشد.
  حیدری با اشاره به وضعیت نه چندان مناسب منطقه مغان از لحاظ جاده های ارتباطی گفت: مطالعات جهت دوبانده شدن جاده های مغان انجام شده و قرار است عملیات اجرایی آن بزودی در دو قطعه به طول پنج کیلومتر از گرمی به سمت بیله سوار و ۷٫۵ کیلومتر از بیله سوار به گوگ تپه پس از تعیین پیمانکار شروع شود.
  وی اضافه کرد: در ۲۰ سال گذشته، تنها ۱۵۰ کیلومتر در استان بزرگراه ساخته شده اما با برنامه ریزی انجام گرفته قرار است جهت ساخت بیشتر بزرگراه از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده بیشتری شود.
  حیدری در زمینه پروژه های ساخت مسکن نیز گفت: در مسکن مهرهیچگونه بدهی به شهرداری ها از بابت اجرای معابر وجود ندارد و نقشه معابر مجتمع مسکن مهر کمربندی بیله سوار تحویل داده شده است.
  او به احداث کتابخانه عمومی بیله سوار اشاره کرد و گفت: با توجه به استفاده از منابع استانی برای پروژه بزرگی با این وسعت که بزرگترین کتابخانه شهرستانی استان است، مطالبات پیمانکاری وجود دارد ولی ساختمان تکمیل شده و انتظار است که ادارات برق و آب وفاضلاب در خصوص هزینه انشعابات قبل از تخصیص اعتبار ، همکاری لازم را داشته باشند.
  وی همچنین گفت: برنامه وزارت راه و شهرسازی در زمینه بازآفرینی شهری فقط برای شهرهای بالای ۵۰ هزار خانوار می باشد ولی با پیگیری های لازم جهت توسعه و بازآفرینی شهرهای کوچک، مطالعات پنج شهر کوچک استان از جمله بیله سوار انجام شده و حتی قبل از پایان مطالعات، قیر رایگان جهت ترمیم معابر شهر به شهرداری تحویل داده شده است.
  بیله سوار در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.
  ۶۰۱۶/

  منبع :: http://www.irna.ir

  خبر جدید  راه‌آهن اردبیل سال 99 افتتاح می‌شود
  0/5 (0 نقد و بررسی)

 • برچسب ها : , , ,

 • نظرات کاربران در "راه آهن اردییل – پارس آباد با فایناس داخلی ساخته می شود"