خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
18/10/27 10:34
شناسه خبر : 18409

پرداخت ۴۵ درصد سهم گیلان از تسهیلات اشتغالزایی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز گیلان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در فرمانداری لنگرود برگزار شد گفت: ۱۸۰ میلیارد تومان از ۴۰۰ میلیارد تومان سهم استان از تسهیلات اشتغالزایی روستایی از ابتدای امسال تاکنون پرداخت شده است. آقای احمدی ابراز امیدواری ...

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز گیلان معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در فرمانداری لنگرود برگزار شد گفت: ۱۸۰ میلیارد تومان از ۴۰۰ میلیارد تومان سهم استان از تسهیلات اشتغالزایی روستایی از ابتدای امسال تاکنون پرداخت شده است.
آقای احمدی ابراز امیدواری کرد با پرداخت این تسهیلات برای ۲ هزار نفر شغل ایجاد شود.
وی گفت: امسال هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید هم پرداخت شد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری گیلان افزود: صاحبان هر واحد صنعتی که نیاز به سرمایه داشته باشد باید در سامانه بهین یاب ثبت نام کند.
نماینده لنگرود در مجلس شورای اسلامی هم گفت: توسعه همزمان صنعت و کشاورزی لازمه توسعه استان است.
آقای لاهوتی با اشاره به اینکه در گذشته گیلان با تولید هزار تن ابریشم قطب تولید نوغان در کشور بود افزود: میزان تولید ابریشم در   استان به‌ شدت کاهش یافته است که با پرداخت تسهیلات به نوغان داران برای سال آینده می‌توان ظرفیت تولید را افزایش داد.
فرماندار لنگرود نیز در این نشست از پرداخت ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به ۵۵۵ نفر در این شهرستان خبر داد و گفت: این شهرستان با پرداخت تسهیلات روستایی رتبه نخست استان گیلان را کسب کرد.
آقای جوادپور سهم لنگرود در حوزه تسهیلات فراگیر را ۳۲ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تاکنون ۹ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به متقاضیان پرداخت‌ شده است.
وی با اشاره به اینکه لنگرود دارای ۶  هزار و ۴۳۹ هکتار باغ چای با ۹ هزار چايکار  فعال است گفت: ۲۹ هزار تن چای به ارزش ۳۶ هزار میلیارد تومان توسط ۳۰ واحد کارخانه چای فعال لنگرود خریداری شده است.
فرماندار لنگرود این شهرستان را دارای ۹۱۷ واحد صنعتی دانست و افزود: ۵۴۴ واحد صنعتی فعال و ۲ هزار و ۱۵۲ نفر در این واحد‌ها مشغول به کار هستند.

خبر جدید  اشتغال 20 هزار نفری سخت‌تر از جذب اعتبار راه‌آهن نیست

لینک منبع خبر

0/5 (0 نقد و بررسی)