امروز: سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹ - - Tuesday, 26 May , 2020
بانک پاسارگاد
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه 11 مه 2020 | کد خبر : 46477
 • به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محققان پارک علم و فناوری اردبیل توانستند با دانش و علم روز جهان کلاه ایزوله آنتی باکتریال و آنتی ویروس تولید کنند.در این ...

  کلاه آنتی باکتریال و آنتی ویروس در پارک علم و فناوری اردبیل تولید شد + فیلم

  به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محققان پارک علم و فناوری اردبیل توانستند با دانش و علم روز جهان کلاه ایزوله آنتی باکتریال و آنتی ویروس تولید کنند.

  در این دستگاه از دو فیلتر استفاده می‌شود که حدود ۹۹/۹۹ درصد از ورود و خروج آنتی ویروس جلوگیری می‌کند. این عمل از طریق یک دستگاه ورودی هوا در مرحله اول انجام می‌شود و هوای فیلترشده از طریق یک مجرا به کلاه وارد شده و فشار مثبت داخل آن ایجاد می‌کند.

  خبر جدید  نرم‌افزار موبایلی خدمات پزشکی آنلاین در پارک علم و فناوری اردبیل طراحی شد

  این کلاه از ورود هرگونه هوای بیرون به داخل محدوده خود جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود هیچگونه باکتری یا ویروسی وارد کلاه نشود.

  این کلاه می‌تواند جایگزین مناسبی برای ماسک‌های n۹۵ با شد و مزیت آن نسبت به این ماسک‌ها این است که قابل شستشو و ضدعفونی کردن بوده و همچنین به دلیل شکل ظاهری خود، مانع زدن دست به صورت می‌شود و جای کش روی صورت کادر درمان نمی‌ماند. از طرف دیگر، به دلیل ایجاد جریان هوا داخل کلا خنک و ضدتعریق است. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی   این کلاه مجوز سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت را به صورت موقت دریافت کرده و هم اکنون ۳۵۰ دستگاه از آن در اروژانس و برخی مراکز درمانی اردبیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین پس از دریافت مجوز دائمی این دستگاه، تولید انبوه آن آغاز شده و پس از اشباع نیاز داخل کشور، برنامه ریزی برای صادرات آن نیز صورت می‌گیرد.
  لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

  خبر جدید  رئیس پارک علم و فناوری اردبیل منصوب شد
  0/5 (0 نقد و بررسی)

 • برچسب ها : , , ,

 • نظرات کاربران در "کلاه آنتی باکتریال و آنتی ویروس در پارک علم و فناوری اردبیل تولید شد + فیلم"