امروز: پنج شنبه, ۱ فروردین , ۱۳۹۸ - - Thursday, 21 March , 2019
بانک پاسارگاد شعار سال
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ | کد خبر : 35012
 • - اخبار استانها - بهروز پورسلیمان در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: راهاندازی دفتر تجاری استان در مسکو زمینهساز توسعه تجارت و صادرات و واردات با روسیه میشود که باید تلاش و جدیت بر این باشد ...

  نمایشگاه دائمی محصولات استان اردبیل در مسکو برپا می‌شود

  بهروز پورسلیمان در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: راهاندازی دفتر تجاری استان در مسکو زمینهساز توسعه تجارت و صادرات و واردات با روسیه میشود که باید تلاش و جدیت بر این باشد تا از این فرصت و ظرفیت به نحوی شایسته در راستای توسعهاستان استفاده شود.

  وی از راهاندازی نمایشگاه دائمی محصولات استان اردبیل در مسکو خبر داد و گفت: این نمایشگاه دائمی با توجه به دستورالعمل سازمان توسعه و تجارت در مسکو برپا خواهد شد که این رویداد نقش مهمی در توسعه صادرات کالاهای استان ایفا میکند و برای تحقق این مهم باید حمایتهای لازم انجام شود.

  نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: برای حضور در نمایشگاههای خارجی یارانهای به تجار ارائه میشود که متاسفانه این یارانه به تجار استان تخصیص نیافته و انتظار میرود در زمینه اختصاص این یارانه در سال جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت اقدام لازم را انجام دهد.

  پورسلیمان با اشاره به بهرهمندی مرزنشینان از معافیت واردات کالاهای چمدانی بیان کرد: برای ساماندهی مرزنشینان دولت معافیت ورود ماهانه کالا به میزان ۵۰۰ هزار تومان در نظر گرفته اما مرزنشینان استان اردبیل به دلیل اعمال آمارهای غیرواقعی از این معافیت بیبهره هستند.

  نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل با انتقاد از سیاست پیمانسپاری ارزی افزود: این سیاست دست صادرکنندگان را بسته و به دلیل ناکارآمدی آن اعتراض این افراد را زمینهساز شده که با توجه به شکست آن اجرای سیاست پیمانسپاری ارزی تکرار آزمون و خطا بوده و انتقاد صادرکنندگان را به دنبال خواهد داشت.

  انتهای پیام/ن


  منبع :: https://www.tasnimnews.com

 • برچسب ها :


 • نظرات کاربران در "نمایشگاه دائمی محصولات استان اردبیل در مسکو برپا می‌شود"