امروز: پنج شنبه, ۱ فروردین , ۱۳۹۸ - - Thursday, 21 March , 2019
بانک پاسارگاد شعار سال
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ | کد خبر : 35680
 • به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو شامگاه پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل افزود: حفظ روحیه ایثارگری و شهادت در جامعه به عنوان رمز پیروزی ملت انقلابی ایران در برابر ...

  مسئولان مدیون شهیدان و مردم هستند

  به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو شامگاه پنجشنبه در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل افزود: حفظ روحیه ایثارگری و شهادت در جامعه به عنوان رمز پیروزی ملت انقلابی ایران در برابر زیاده خواهان دوران و سلطه گران جهانی از آرمان های اصلی شهدا است.
  رییس شورای دفاع مقدس استان اردبیل در ادامه سخنان خود موزه دفاع مقدس این استان را از مکان هایی دانست که به ماندگاری و تاثیرگذاری فرهنگ شهادت و ایثار در جامعه کمک موثر می کند.
  بهنامجو نسبت به تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل و بهره برداری کامل از این مجموعه ارزشمند تا هفته دفاع مقدس سال ۱۳۹۸ و نیز انجام کمک های اعتباری به منظور تداوم سفرهای معنوی راهیان نور در این استان قول مساعد داد.
  فرمانده سپاه حضرت عباس (ع) اردبیل نیز در این نشست از اعزام کاروان دانش آموزی راهیان نور با هشت دستگاه اتوبوس خبر داد و افزود: قرار است سه کاروان دانشجویی و هفت کاروان عمومی نیز تا اواخر فروردین سال آینده از این استان به این سفر رهسپار شوند.
  سردار جلیل بابازاده قانع افزود: سفرهای راهیان نور به مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب کشور یک نوع گردشگری ناب و ارزشی محسوب می شود و باید برای تامین آسایش افرادی که به این سفرهای معنوی می روند بیش از پیش تلاش شود.
  مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اردبیل هم گفت: تلاش های شبانه روزی و جهادی دست اندرکاران سبب شد تا ساختمان عظیم مجموعه موزه دفاع مقدس این استان در کوتاه ترین زمان ممکن به این مرحله از اجرا برسد.
  علی واحد تالار ستاره ها ، اسناد و کتابخانه ، سالن روایتگری به ظرفیت ۷۰۰ نفر ، گالری ، سالن نمایش ، ۲ باب سالن جداگانه و سایت اداری منحصر بفرد را ازجمله قسمت های مهم این مجموعه ذکر کرد.
  وی ادامه داد: در این مجموعه وسایل، آثار، دست نوشته ها و وصیت نامه های شهیدان گرانقدر و آزادگان و جانبازان سرفراز و نیز تصاویر شهدا برای عموم به تماشا گذاشته می شود.
  او با بیان اینکه اجرای این پروژه از سال ۱۳۹۵ با ۲۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال اعتبار آغاز شده و پارسال ۱۴ میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به این مجموعه اختصاص یافته ، میزان اعتبار مورد نیاز برای تکنمیل این مجموعه را حدود ۱۲۰ میلیارد ریال ذکر کرد.
  وی از همکاری استانداری و ادارات دیگر برای ساخت این مجموعه فرهنگی و به ویژه در ایجاد انشعابات گاز ، برق و آب آن تشکر کرد.
  استان اردبیل در دوران انقلاب و دفاع مقدس بیش از سه هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم کرده است.
  ۶۰۱۹/۶۰۱۶


  منبع :: http://www.irna.ir

 • برچسب ها : , , ,


 • نظرات کاربران در "مسئولان مدیون شهیدان و مردم هستند"