امروز: پنج شنبه, ۱ فروردین , ۱۳۹۸ - - Thursday, 21 March , 2019
بانک پاسارگاد شعار سال
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۹۷ | کد خبر : 38847
 • - اخبار استانها - علی دولتیمهر در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: به دنبال اطلاعیه هواشناسی استان، از دیشب تا صبح امروز بارش باران و برف توام با افت دما در سطح استان رخ داد که ...

  ارتفاع برف در سرعین به ۴۰ سانتیمتر رسید؛ تداوم بارش‌ها تا صبح فردا در استان اردبیل

  علی دولتیمهر در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: به دنبال اطلاعیه هواشناسی استان، از دیشب تا صبح امروز بارش باران و برف توام با افت دما در سطح استان رخ داد که این بارشها همچنان در برخی مناطق ادامه دارد.

  وی افزود: بیشترین بارش برف تا ساعت ۱۰ صبح امروز از ایستگاه آلوارس سرعین با ۴۰ سانتیمتر و ایستگاه نیارق اردبیل ۳۵ سانتیمتر به ثبت رسیده است.

  مدیرکل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: براساس نقشههای هواشناسی، در تداوم فعالیت این سامانه ناپایدار جوی، بارش پراکنده باران و برف در مناطقی از استان تا صبح فردا ادامه داشته و از قبل از ظهر فردا با خروج سامانه بارشی از منطقه، آسمان استان به تدریج صاف میشود.

  دولتیمهر گفت: به دلیل استقرار پرفشار سطح زمین، هوای سرد تا صبح یکشنبه در مناطق مرکزی و جنوبی استان ماندگار است به طوری که طی امشب تا صبح فردا کمینه دما در مناطق مرکزی ۲ تا ۳ درجه زیر صفر و در شهرستان خلخال ۳ تا ۵ درجه زیر صفر پیش بینی میشود.

  وی تصریح کرد: بر این اساس از روز یکشنبه تا آخر هفته، جوی پایدار با افزایش دما در طول روزها در سطح استان پیشبینی میشود.

  مدیرکل هواشناسی استان اردبیل اطهار کرد: از عصر سه شنبه نیز وزش بادهای جنوبی به ویژه در مناطق مرکزی استان آغاز میشود به طوری که در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه سرعت وزش باد، تند تا نسبتا شدید پیشبینی میشود.

  انتهای پیام/ن


  منبع :: https://www.tasnimnews.com

 • برچسب ها :


 • نظرات کاربران در "ارتفاع برف در سرعین به ۴۰ سانتیمتر رسید؛ تداوم بارش‌ها تا صبح فردا در استان اردبیل"