امروز: پنج شنبه, ۱ فروردین , ۱۳۹۸ - - Thursday, 21 March , 2019
بانک پاسارگاد شعار سال
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ | کد خبر : 39003
 • فرامرز بهنژاد روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این مجتمع های آبرسانی بیش از 84 هزار خانوار و 336 هزار نفر جمعیت روستایی استان اردبیل را تحت پوشش شبکه آب از منابع مطمئن قرار می دهد.وی میانگین ...

  ۱۵ مجتمع آبرسانی، مشکل آب هزار و ۲۰ روستای استان اردبیل را حل می کند

  فرامرز بهنژاد روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: این مجتمع های آبرسانی بیش از ۸۴ هزار خانوار و ۳۳۶ هزار نفر جمعیت روستایی استان اردبیل را تحت پوشش شبکه آب از منابع مطمئن قرار می دهد.
  وی میانگین پیشرفت فیزیکی این متجمع های آبرسانی را حدود ۵۰ درصد اعلام و بیان کرد: تاکنون بیش از هزار و ۲۶۱ میلیارد ریال برای احداث این مجتمع های آبرسانی روستایی هزینه شده است.
  بهنژاد اظهار کرد: در قالب اعتبارات امسال، ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای اجرای این طرح ها اختصاص یافته و رایزنی برای جذب ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار تکمیلی نیز جریان دارد.
  وی اضافه کرد: برای تکمیل این مجتمع های آبرسانی بیش از سه هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل همچنین گفت: در قالب این مجتمع ها، ۲هزار و ۷۲۷ کیلومتر خط انتقال، هزار و ۴۵۸ کیلومتر شبکه توزیع، ۲۴۴ ایستگاه پمپاژ و مخازن بزرگی با گنجایش حدود ۷۹ هزار متر مکعب در حال احداث است.
  وی اضافه کرد: در قالب این مجتمع ها به پنج شهر کوچک استان نیز آبرسانی می شود.
  به گزارش ایرنا، هم اکنون ۹۷۸ روستای استان اردبیل با ۳۲۲ هزار نفر جمعیت تحت پوشش شبکه آبرسانی روستایی قرار دارد و آب آنها از منابع مطمئن و بهداشتی تامین می شود.
  ۷۱۸ روستای استان اردبیل نیز که اغلب کم جمعیت و کمتر از ۲۰ خانوار هستند، تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار ندارد ولی در قالب مجتمع های بزرگ روستایی، آبرسانی به این روستاها آغاز شده است.
  استان اردبیل یکهزار و ۶۹۶ روستای دارای سکنه با حدود ۴۰۲ هزار نفر جمعیت دارد.
  ۱۹۰۵/ ۱۲۵۷


  منبع :: http://www.irna.ir

 • برچسب ها : , , ,


 • نظرات کاربران در "۱۵ مجتمع آبرسانی، مشکل آب هزار و ۲۰ روستای استان اردبیل را حل می کند"