امروز: پنج شنبه, ۱ فروردین , ۱۳۹۸ - - Thursday, 21 March , 2019
بانک پاسارگاد شعار سال
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ | کد خبر : 39203
 • به گزارش خبرنگار مهر، شهریار شیری آراسته پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه بررسی آسیب‌ها و پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری استان اردبیل در ایام منتهی به ...

  ترویج فضای امید و نشاط در جامعه نباید رنگ ببازد

  به گزارش خبرنگار مهر، شهریار شیری آراسته پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه بررسی آسیب‌ها و پیشگیری از وقوع جرایم دادگستری استان اردبیل در ایام منتهی به چهارشنبه سوری تصریح کرد: باید از تمامی مناسبت‌های ملی، فرهنگی و دینی برای ترویج فضای نشاط و شادابی مناسب و قانونی بهره گرفته و با در نظر گرفتن تمامی ساختارها و قوانین رایج از سلب آرامش و امنیت دیگر هموطنان پرهیز کرد.

  به گفته وی انجام عملیات پیشگیرانه و نظارتی بر چهارشنبه‌های آخر سال را نباید به عنوان مخالفت با شادابی جامعه تفسیر کرد بلکه دغدغه مسئولان نظارتی و حاکمیتی وقوع حوادث تلخ و غیرقابل جبرانی بوده که سلامت جامعه را مورد تهدید قرار می‌دهد.

  سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل یادآور شد: در کمیسیون‌های تخصصی پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال ورود جدی به نحوه برگزاری جشن‌های منتهی به این روز به عمل آمده تا با آماده باش کامل، فرهنگ سازی مناسب و جلوگیری از توزیع و بهره‌گیری از مواد محترقه غیرمجاز مانع از وقوع حوادث و سوانح تلخ باشیم.

  آراسته اضافه کرد: آگاهی بخشی کامل خانواده‌ها از تبعات استفاده از مواد محترقه غیرمجاز باید به یک ضرورت و اصل اساسی تبدیل شده و تمامی رسانه‌ها با بهره گیری از تمامی ظرفیت‌های اطلاع رسانی و هنری عواقب ناشی از عدم رعایت نکات ایمنی در چهارشنبه سوری را اطلاع رسانی نمایند.

  وی در پایان با ابراز امیدواری برای کاهش و به حداقل رسیدن حوادث چهارشنبه آخر سال، افزود: پیشگیری اولویت اصلی در کاهش رفتارهای هنجار شکنانه و مخاطره آمیز بوده و باید جوانان و خانواده‌ها با رعایت این اصول سلامتی خود و دیگران را به مخاطره نیاندازند.

  کد خبر ۴۵۶۸۱۵۷


  منبع :: https://www.mehrnews.com

 • برچسب ها : , ,


 • نظرات کاربران در "ترویج فضای امید و نشاط در جامعه نباید رنگ ببازد"