سبلان 24 | گشت های حفاظت از منابع طبیعی اردبیل در نوروز فعال هستند
امروز: شنبه, ۳۱ فروردین , ۱۳۹۸ - - Saturday, 20 April , 2019
بانک پاسارگاد شعار سال
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ | کد خبر : 39405
 • به گزارش ایرنا ، یاور میرزایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران از فعالیت سامانه 131 در تعطیلات نوروزی خبر داد و افزود: امور اراضی در قالب گروه ‌های فعال تلاش می ‌کند با دریافت گزارش های ...

  گشت های حفاظت از منابع طبیعی اردبیل در نوروز فعال هستند

  به گزارش ایرنا ، یاور میرزایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران از فعالیت سامانه ۱۳۱ در تعطیلات نوروزی خبر داد و افزود: امور اراضی در قالب گروه ‌های فعال تلاش می ‌کند با دریافت گزارش های مردمی با هرگونه تخریب و تغییر کاربری غیرمجاز برخورد قانونی داشته باشد.
  او اظهارداشت: گشت‌ های کنترل و نظارت در حوزه اراضی ملی و حفاظت و صیانت از آنها به مناطق مختلف سرکشی و از هرگونه تخریب و سودجویی اراضی ملی پیشگیری می کنند.
  وی تشریح کرد: باغداران و زارعانی که قصد احداث اتاق کارگری و یا اتاق نگهبانی دارند با هماهنگی مدیریت جهاد کشاورزی محل سکونت خود اقدام به این کار کنند.
  وی بر لزوم دقت و حساسیت بیشتر در ممانعت از تغییر کاربری اراضی زراعی و باغی تاکید کرد و افزود: تغییر کاربری اراضی کشاورزی ممنوع است مگر اینکه کمیسیون مورد نظر مجوز لازم را صادر کند.
  او اظهار داشت: انتظار داریم بدون کوچکترین تخطی و تخلف بهره‌ برداران پیشنهاد تغییر کاربری اراضی کشاورزی را به واحدهای تولیدی و اقتصادی به کمیسیون ‌های مورد نظر ارائه کنند تا بعد از اخذ مصوبه و مجوز به این اقدام دست بزنند.
  وی افزود: امسال ۵۶۰ فقره تخریب در استان رخ داد و برخی افراد بدون هماهنگی مدیریت امور اراضی شهرستان ها اقدام به تخریب غیرمجاز اراضی کشاورزی کردند.
  میرزایی گفت: از سال ۱۳۹۰ تاکنون برای ۲ هزار و ۹۰۰ طرح کشاورزی و غیر کشاورزی در سطح سه هزار و ۷۰۰ هکتار مجوز قانونی تغییر کاربری اراضی صادر شده است.
  ۶۰۱۸/۶۰۱۶


  منبع :: http://www.irna.ir

 • برچسب ها : , , ,


 • نظرات کاربران در "گشت های حفاظت از منابع طبیعی اردبیل در نوروز فعال هستند"